Téma uzavřeno 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volby 2012
18-10-2012, 07:21 AM
Příspěvek: #1
Volby 2012
Jsem zděšen, za jaké strany mohou kandidovat (a tedy jaké názory jsou jim vlastní) někteří esperantisté. Politika TOP09 zcela popírá jakékoliv esperantské myšlenky a stydím se, že mám být díky esperantu spojován s takovou osobou, jako je Max Kašparů...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
18-10-2012, 01:02 PM
Příspěvek: #2
RE: Volby 2012
(18-10-2012 07:21 AM)Dony napsal(a):  Jsem zděšen, za jaké strany mohou kandidovat (a tedy jaké názory jsou jim vlastní) někteří esperantisté. Politika TOP09 zcela popírá jakékoliv esperantské myšlenky a stydím se, že mám být díky esperantu spojován s takovou osobou, jako je Max Kašparů...
Můžete prosím rozvést myšlenky TOP 09, v čem popírá tato strana esperanto? Za další, řekl bych, že Max Kašparů nešel kandidovat do TOP 09 s tím, že by chtěl propagovat v zastupitelstvu esperanto, ale asi něco jiného.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
18-10-2012, 01:02 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 18-10-2012 01:04 PM od Vitto.)
Příspěvek: #3
RE: Volby 2012
Politika je o osobním názoru člověka a myslím si, že kandidovat za nějakou nepopulární stranu je rozhodnutí jakkoli nepostižitelné. Někomu vadí TOP09, někomu KSČM apod... Myslím, že horší by byl nějaký kandidát za DSSS... Stydět se za to, že nějaký Esperantista kandidoval za nepopulární stranu je ale podle mě nedobrý stav...

Myslím, že by se měl k tomuto názoru vyjádřit sám Max.

Vitto - La Eterna Frenezulo
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
18-10-2012, 08:13 PM
Příspěvek: #4
RE: Volby 2012
(18-10-2012 01:02 PM)Vitto napsal(a):  Politika je o osobním názoru člověka a myslím si, že kandidovat za nějakou nepopulární stranu je rozhodnutí jakkoli nepostižitelné. Někomu vadí TOP09, někomu KSČM apod... Myslím, že horší by byl nějaký kandidát za DSSS... Stydět se za to, že nějaký Esperantista kandidoval za nepopulární stranu je ale podle mě nedobrý stav...

Myslím, že by se měl k tomuto názoru vyjádřit sám Max.

Srdečně zdravím,
mám jednoduché řešení. Kdo má výhrady proti mému členství v pravicové straně, kterou on sám nemá rád a vadí mu být se mnou ve společenství esperantistů, může požádat ĈEA, UEA, IKUE a UMEA o moje vyloučení z těchto organizací. Já osobně v nich rušit členství nebudu, jsem rád, že jsem poznal, ač již v důchodovém věku, tak primové lidi, jakými jsou esperantisté.
Možná dotyčný zdraví ještě dnes "Honoro al la laboro, sampartianoj!"
Max
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
18-10-2012, 08:18 PM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 18-10-2012 09:17 PM od jose.)
Příspěvek: #5
RE: Volby 2012
(18-10-2012 07:21 AM)Dony napsal(a):  Jsem zděšen, za jaké strany mohou kandidovat (a tedy jaké názory jsou jim vlastní) někteří esperantisté. Politika TOP09 zcela popírá jakékoliv esperantské myšlenky a stydím se, že mám být díky esperantu spojován s takovou osobou, jako je Max Kašparů...

Chápu, že politika je pro většinu populace zdrojem negativních emocí, ale zkuste se od nich oprostit a napsat konkrétně v čem politika TOPky popírá esperantské myšlenky a které. Když budu mluvit jen o politice a ne esperantu, tak mně osobně byl před volbami sympatický například jejich důraz na zastavení rostoucího státního dluhu, protože to je a bude stále větší problém pro celou naši republiku. Na druhou stranu bezpočet výstupů jejich faktického šéfa Kalouska považuji za naprosto skandální a poté, co volal vyšetřovateli kauzy letounů Casa měl být na minutu odvolán premiérem. Docela by mne zajímalo, co si o tom Max Kašparů kandidující pod tímto šéfem, myslí.

Co v ČR bohužel chybí, je tlak veřejnosti, který by kladl otázky svým poslancům, krajským zastupitelům a radním, chtěl po nich vysvětlení jejich rozhodnutí a důvody a dával jim najevo, co si o nich (těch rozhodnutích) myslí. Dokud se budou lidé od politiky distancovat s tím, že "je to svinstvo", tím spokojenější všichni ti lobbyisté, kmotři a tuneláři budou, protože jim do té státní rozkrádačky nebude nikdo kecat. Takže mi je milejší, když (doufám) čestný esperantista kandiduje za TOPku, než aby seděl doma a nadával na poměry. Čím kromě rozhořčováním nad Maxovou kandidaturou přispějete ke zlepšení politiky vy? (míněno naprosto vážně)

PS: koukám, že mne Max předběhl o pár minut s reakcí, která mi přijde zbytečně extrémní - já bych uvítal, kdybyste se rozepsal o tom, o co se budete v politice snažit změnit a proč právě TOP09 je vám nejbližší strana (a taky co říkáte na Kalouska ;-)).
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
19-10-2012, 10:15 AM
Příspěvek: #6
RE: Volby 2012
(18-10-2012 08:13 PM)max.kasparu napsal(a):  
(18-10-2012 01:02 PM)Vitto napsal(a):  Politika je o osobním názoru člověka a myslím si, že kandidovat za nějakou nepopulární stranu je rozhodnutí jakkoli nepostižitelné. Někomu vadí TOP09, někomu KSČM apod... Myslím, že horší by byl nějaký kandidát za DSSS... Stydět se za to, že nějaký Esperantista kandidoval za nepopulární stranu je ale podle mě nedobrý stav...

Myslím, že by se měl k tomuto názoru vyjádřit sám Max.

Srdečně zdravím,
mám jednoduché řešení. Kdo má výhrady proti mému členství v pravicové straně, kterou on sám nemá rád a vadí mu být se mnou ve společenství esperantistů, může požádat ĈEA, UEA, IKUE a UMEA o moje vyloučení z těchto organizací. Já osobně v nich rušit členství nebudu, jsem rád, že jsem poznal, ač již v důchodovém věku, tak primové lidi, jakými jsou esperantisté.
Možná dotyčný zdraví ještě dnes "Honoro al la laboro, sampartianoj!"
Max

Odpověď Maxe Kašparů hovoří za vše... Škoda ještě cokoliv dodávat... Jak se ruší registrace na tomto fóru? S tímhle opravdu nechci mít nic společného...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
19-10-2012, 11:12 AM
Příspěvek: #7
RE: Volby 2012
Dony: Pořád jste nám nevysvětlil, v čem TOP 09 popírá esperanto. Váš myšlenkový pochod poněkud nechápu.
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
19-10-2012, 01:45 PM
Příspěvek: #8
RE: Volby 2012
(18-10-2012 01:02 PM)Vitto napsal(a):  Politika je o osobním názoru člověka a myslím si, že kandidovat za nějakou nepopulární stranu je rozhodnutí jakkoli nepostižitelné. Někomu vadí TOP09, někomu KSČM apod... Myslím, že horší by byl nějaký kandidát za DSSS... Stydět se za to, že nějaký Esperantista kandidoval za nepopulární stranu je ale podle mě nedobrý stav...

Myslím, že by se měl k tomuto názoru vyjádřit sám Max.

souhlasím
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
20-10-2012, 02:05 AM
Příspěvek: #9
RE: Volby 2012
(18-10-2012 08:13 PM)max.kasparu napsal(a):  
(18-10-2012 01:02 PM)Vitto napsal(a):  Politika je o osobním názoru člověka a myslím si, že kandidovat za nějakou nepopulární stranu je rozhodnutí jakkoli nepostižitelné. Někomu vadí TOP09, někomu KSČM apod... Myslím, že horší by byl nějaký kandidát za DSSS... Stydět se za to, že nějaký Esperantista kandidoval za nepopulární stranu je ale podle mě nedobrý stav...

Myslím, že by se měl k tomuto názoru vyjádřit sám Max.

Srdečně zdravím,
mám jednoduché řešení. Kdo má výhrady proti mému členství v pravicové straně, kterou on sám nemá rád a vadí mu být se mnou ve společenství esperantistů, může požádat ĈEA, UEA, IKUE a UMEA o moje vyloučení z těchto organizací. Já osobně v nich rušit členství nebudu, jsem rád, že jsem poznal, ač již v důchodovém věku, tak primové lidi, jakými jsou esperantisté.
Možná dotyčný zdraví ještě dnes "Honoro al la laboro, sampartianoj!"
Max

Ne, Maxi, nikdy jsem nebyl a nejsem členem KSČ (KSČM) a nezdravil jsem se ani nezdravím "Čest práci, soudruzi". Ale na rozdíl od Tebe jsem nebyl ani členem Pacem in Terris...
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
20-10-2012, 09:39 AM (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20-10-2012 09:40 AM od Vitto.)
Příspěvek: #10
RE: Volby 2012
Myslím, že tohle už stačí. Chcete li pokračovat, pak použijte soukromézprávy.

Lock...

Vitto - La Eterna Frenezulo
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Téma uzavřeno 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: