Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cvičebnici gramatiky
10-10-2012, 08:32 PM
Příspěvek: #1
Cvičebnici gramatiky
Zdravím,

užil bych cvičebnici, na procvičení různých gramatických jevů. Něco na způsob Murphyho v angličtině - gramatika ani vysvětlená být nemusí, ale klíč ke cvičením ano. Vím, že se dá procvičovat na lernu.net, ale ne pokaždé se mi chce sedět u počítače.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10-10-2012, 09:22 PM
Příspěvek: #2
RE: Cvičebnici gramatiky
jose: Myslím, že v tomto směru by vám mohla pomoci stránka http://www.edukado.net. Ačkoliv je stránka zaměřená hlavně pro učitele esperanta, myslím, že i pro ty, co se esperanto učí, může být zajímavá - po přihlášení nabízí možnost stažení si různých výukových materiálů podle zadaných parametrů. Ty jsou mimo jiné i to, co potřebujete - tedy, že hledáte cvičení na gramatiku a to i s výsledky. Vyběhlo mi celkem 124 výsledků pro všechny jazykové úrovně, takže si myslím, že si určitě vyberete Smile
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
10-10-2012, 11:54 PM
Příspěvek: #3
RE: Cvičebnici gramatiky
miropiro: díky za tip, ale uvítal bych raději klasickou učebnici, protože jak jsem psal výše - rád bych studoval i jinak než u počítače ;-)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11-10-2012, 01:39 PM
Příspěvek: #4
RE: Cvičebnici gramatiky
jose: Tak to jsme si asi špatně rozuměli - stránka Edukado.net nabízí možnost si materiály stáhnout přímo do počítače, pak už si je můžete vytisknout Smile
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
11-10-2012, 09:58 PM
Příspěvek: #5
RE: Cvičebnici gramatiky
(10-10-2012 11:54 PM)jose napsal(a):  miropiro: díky za tip, ale uvítal bych raději klasickou učebnici, protože jak jsem psal výše - rád bych studoval i jinak než u počítače ;-)
Tak pak je tu možnost stáhnout učebnici esperanta (obsahuje i tu gramatiku) v pdf formátu na:
http://esperanto.czechian.net/ucebnice/

Ne estas pano sen laboro!
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15-10-2012, 09:15 PM
Příspěvek: #6
RE: Cvičebnici gramatiky
(10-10-2012 08:32 PM)jose napsal(a):  Zdravím,

užil bych cvičebnici, na procvičení různých gramatických jevů. Něco na způsob Murphyho v angličtině - gramatika ani vysvětlená být nemusí, ale klíč ke cvičením ano. Vím, že se dá procvičovat na lernu.net, ale ne pokaždé se mi chce sedět u počítače.

alo. Mi ne scias, kie vi loĝas, sed mi opinias ke vi povas trovi diversecon de lernolibroj en malnovlibrejo (antikvariatech)
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
15-10-2012, 10:59 PM
Příspěvek: #7
RE: Cvičebnici gramatiky
bohousxo: Dankon, mi de tempo al tempo vizitas dantikvariat.cz en Prago, sed la vendisto diris al mi ke esperantaj libroj aperas malofte.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
16-10-2012, 10:03 PM
Příspěvek: #8
RE: Cvičebnici gramatiky
(15-10-2012 09:15 PM)bohousxo napsal(a):  
(10-10-2012 08:32 PM)jose napsal(a):  Zdravím,

užil bych cvičebnici, na procvičení různých gramatických jevů. Něco na způsob Murphyho v angličtině - gramatika ani vysvětlená být nemusí, ale klíč ke cvičením ano. Vím, že se dá procvičovat na lernu.net, ale ne pokaždé se mi chce sedět u počítače.

alo. Mi ne scias, kie vi loĝas, sed mi opinias ke vi povas trovi diversecon de lernolibroj en malnovlibrejo (antikvariatech)

Stále velmi dobrá cvičebnice pro samouky je "Cvičebnice esperanta pro pokročilé" od Josefa CInka (s modrou hvězdou na obale - s klíčem-řešeními v závěru knihy). Je nyní k dostání ve vícero antikvariátech, nejen v Praze,viz:

Na http://muj-antikvariat.cz/kniha/cvicebni...josef-1974
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
20-10-2012, 06:44 PM
Příspěvek: #9
RE: Cvičebnici gramatiky
(16-10-2012 10:03 PM)Pavla Dvořáková napsal(a):  
(15-10-2012 09:15 PM)bohousxo napsal(a):  
(10-10-2012 08:32 PM)jose napsal(a):  Zdravím,

užil bych cvičebnici, na procvičení různých gramatických jevů. Něco na způsob Murphyho v angličtině - gramatika ani vysvětlená být nemusí, ale klíč ke cvičením ano. Vím, že se dá procvičovat na lernu.net, ale ne pokaždé se mi chce sedět u počítače.

alo. Mi ne scias, kie vi loĝas, sed mi opinias ke vi povas trovi diversecon de lernolibroj en malnovlibrejo (antikvariatech)

Stále velmi dobrá cvičebnice pro samouky je "Cvičebnice esperanta pro pokročilé" od Josefa CInka (s modrou hvězdou na obale - s klíčem-řešeními v závěru knihy). Je nyní k dostání ve vícero antikvariátech, nejen v Praze,viz:

Na http://muj-antikvariat.cz/kniha/cvicebni...josef-1974

ano, ta je dobrá
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
05-11-2012, 11:16 PM
Příspěvek: #10
RE: Cvičebnici gramatiky
Díky za tip na Cinka, znám jej, studuji z něj korespondenční kurz. Na tom Murphym se mi líbí to, že každá dvojstránka se věnuje jednomu gramatickému jevu. Na jedné straně vysvětlení, na druhé straně cvičení na procvičení. Takže když člověk potřebuje něco procvičit, nalistuje potřebnou kapitolu a jede. To mi přijde velice praktické pro samostudium.
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)